KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15124311
nr 1512 4311
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Båthus. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x67 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 december 2022
kl 19:41:39
15/12 21:20:12
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter